2006.08.18 - Badamy miot 'D'

No to mamy wyniki kolejnych psów. Tym razem jest słodko-kwaśno....

Wesoła kuleczka aka pluszowy misio aka zła bestia czyli krótko mówiąc Daimon też dał się uśpić i potem dokładnie naświetlić. Stawy łokciowe czyściuteńkie, czyli ED 0-0. Jednak w przypadku stawów biodrowych nie było już tak super - nadwaga dała o sobie znać: jeden staw piękny. Drugi czysty (bez zmian), ale kość nie siedzi tak głęboko jak powinna. Więc wynik HD-C, choć Siembieda zamiast "lekka dysplazja" specjalnie wpisał przy opisie stawu: "nieznaczna HD".... Mogło być lepiej, ale kto miał szczeniaka uwielbiającego jedzenie ten wie jak ciężko trzymać rygor żywieniowy, aby szczeniak nie był zbyt kulkowaty, a waga nie obciążała rosnących stawów....

Potem średnią ponownie podwyżyła siostrzyczka i do grupy "pięknych stawów" dołączyła Dewi- wynik HD-A. Joanna kazała jeszcze u Dewi sprawdzić stawy łokciowe - też "czysto": ED 0-0.

W wieku 15 miesięcy został prześwietlony w Niemczech Draco - niemieckie wyniki są dla nas bardzo ważne, gdyż kraj ten uważa się za kraj, gdzie stawy oceniane są najostrzej. I ponownie mamy powód do dumy, bo Draco stawy ma świetne i wynik HD-A. Do praw hodowlanych wymagane jest tam również badanie oczu - Draco, tak samo jak wszystkie nasze psy badane na ta PRA ma oczy zdrowe i oficjalny certyfikat to potwierdzający.

Niewiele dłużej trzeba było czekać na wynik Dagana - i on ma zdrowe stawy....wynik HD-B, i on dołączył do grona cennych polskich reproduktorów.

A to oznacza, że cała czwórka należy już do grupy psów "hodowlanych" - wspaniale, bo to przecież jedyni potomkowie mający w sobie krew ojca-sportowca - Akima Slnecny dvor.... Gratulujemy!

Odpowiedzi